Szukaj:
ZSB


III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM JUBILEUSZOWYM KONKURSIE O EUGENIUSZU KWIATKOWSKIM

Dnia 8 grudnia 2016 roku po kilkuletniej przerwie odbył się Ogólnopolski Jubileuszowy Konkurs o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim, a patronat honorowy objęła wnuczka naszego patrona Julita Maciejewicz–Ryś. W konkursie rywalizowało 12 uczniów ze szkół noszących imię Eugeniusza Kwiatkowskiego z: Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Warszawy i Konina. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 31 pytań, które wbrew pozorom nie były takie proste. Sama wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego, pani Julita Maciejewicz–Ryś nie znała odpowiedzi na kilka z nich.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV technik geodeta: Gałdyn Filip, Lewandowski Tymon, Nowak Adrian

Po sprawdzeniu testów okazało się, że troje uczniów zdobyło taką samą ilość punktów, dwie uczennice z Warszawy oraz Adrian Nowak. Uczniowie Ci przystąpili do dogrywki. Udzielali odpowiedzi opisowej na dwa pytania zadane przez panią Julitę Maciejewicz–Ryś. Ostatecznie wnuczka Eugeniusza Kwiatkowskiego wyłoniła zwycięzcę dogrywki, który udzielił pełnej i poprawnej pod względem merytorycznym odpowiedzi, został nim Adrian Nowak. W podsumowaniu stwierdziła również, że niezmiernie cieszący jest fakt, że wszyscy uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani, a tym samym znają bardzo dobrze biografię jej dziadka. Ostateczne wyniki Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkurs o Eugeniuszu Kwiatkowskim w Grodzisku Wielkopolskim przedstawiały się następująco:

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

I MIEJSCE – Grodzisk Wielkopolski

II MIEJSCE – Grodzisk Wielkopolski

III MIEJSCE – Konin – Adrian Nowak

Ponadto uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce w kategorii drużynowej. Następnego dnia podczas uroczystej gali XXX-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim dyrektor naszej szkoły pan Karol Leszczyński odebrał puchary, dyplomy i nagrody dla naszych uczniów.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Kucal – Wątroba.


 


 

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo