Szukaj:
ZSB


Przedsiębiorcza Szkoła

Nasi uczniowie nie raz udowodnili, że są osobami niezwykle przedsiębiorczymi, odnosząc sukcesy zarówno w konkursach z zakresu przedsiębiorczości, jak i w codziennym życiu zawodowym. Kolejną inicjatywą kształtującą przedsiębiorczość młodzieży jest udział naszych uczniów w corocznym DNIU PRZEDSIĘBIOCZOŚCI. W tym roku odbywa się już jego 14 edycja. Organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Kancelarii Prezydenta RP. Jest to program ogólnopolski, sprzyjający podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz pozwalający na weryfikację ich planów na przyszłość.

Zamiast na lekcjach, uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie spędzili jeden dzień w różnych instytucjach i firmach naszego regionu, w których logistka odgrywa niezwykle ważną rolę. Dzięki temu ponad 60 uczniów miało możliwość porównania wyobrażeń o danym zawodzie z rzeczywistością, poznania bezpośrednich wymagań stawianych pracownikom na różnych stanowiskach, uzyskania informacji dotyczących specyfikacji zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku. W realizację projektu zaangażowali się koordynatorzy - p. Dorota Królikowska i p. Katarzyna Brzozowicz- Mijalska.
Dyrekcja, szkolni koordynatorzy oraz młodzież ZSBiKZ uczestnicząca w praktykach bardzo dziękuje wszystkim osobom z niżej wymienionych firm i instytucji za ciepłe przyjęcie, fachową wiedzę i opiekę w „Dniu Przedsiębiorczości”:

Firma Konimpex Sp. z o.o.
Firma Smurfit Kappa Sp. z o. o.

Firma KrampFirma VIN KON S.A.
Miejska Komenda Policji w Koninie
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie
Państwowa Straż Pożarna w Koninie
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Koninie
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie
Poczta Polska
Przegląd Koniński
Radio ZET Gold Konin
Wielkopolska Telewizja Informacyjna

Opracowała Katarzyna Brzozowicz- Mijaska

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo