Szukaj:
ZSB


ROGOŹNO 2018
W dniach 22.01.2018 r. – 26.01.2018 r. dwudziestu ośmiu uczniów z klas: 1TŻG, 1TGA, 1BWi, 2ZŚ, 2TL wyjechało na turnus profilaktyczno-rekreacyjny do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Arka”. Opiekunami grupy ze strony szkoły byli nauczyciele: Teresa Pałaszyńska, Joanna Lewandowska i Arkadiusz Nawrocki.
Podczas pięciu dni  pobytu młodzieży, dyrekcja i realizatorzy w profesjonalny i interesujący sposób przekazali wiedzę i umiejętności dotyczące problematyki uzależnień, asertywności, podejmowania decyzji, tolerancji i radzenia sobie z emocjami. W czasie treningu twórczości poznali metodę decoupage. Zaangażowanie i zdrowa rywalizacja towarzyszyły zajęciom integracyjnym takim jak: „Milionerzy”, „Koło Fortuny”, „Jaka to melodia?”. „Gra miejska” umożliwiła poznanie Rogoźna i jego mieszkańców oraz rozwinęła umiejętność komunikacji. Absorbujące okazały się mini kursy pieczenia, na których przygotowywano słodkie wypieki. W czasie wolnym uczestnicy wyjazdu mogli pograć w bilard, ping-pong, gry planszowe. W trzecim dniu turnusu opiekunowie zorganizowali wyjazd do kina w Wągrowcu.
Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia turnusu, na których widnieje motto RCPU w Rogoźnie: „Nie sztuką być lepszym od innych, sztuką jest być lepszym od siebie samego z dnia poprzedniego”.
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo