Szukaj:
ZSB


I miejsce  Mateusza Jagodzińskiego  – ucznia Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska. W tym roku eliminacje okręgowe odbyły się 20 kwietnia  w 9 okręgach Polsce, w 11 blokach tematycznych. Eliminacje obejmujące nasz okręg odbyły się w Trzciance w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego.
Dużym sukcesem zakończyły się one dla Mateusza Jagodzińskiego, ucznia III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, który zajmując  I miejsce w bloku gastronomia, zakwalifikował się do etapu centralnego i jest w gronie dwóch uczniów, którzy będą reprezentowali Okręg Wielkopolski w etapie ogólnopolskim. W etapie okręgowym, w bloku architektura krajobrazu rywalizowała Weronika Jakubowska, uczennica klasy IV technikum architektury krajobrazu – zajmując wysokie VII miejsce. Sebastian Hofman z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych reprezentował naszą szkołę w bloku technologia żywności – dzielnie rywalizując z uczniami kształcącymi się właśnie na tym kierunku.
Pierwszym sprawdzianem wiedzy był test pisemny, na rozwiązanie którego uczniowie mieli dokładnie godzinę. Później przyszedł czas na zadania praktyczne. Z obu części olimpijczycy mogli uzyskać maksymalnie po 60 punktów, czyli łącznie 120. Kadra wykładowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która sprawdzała wiedzę i umiejętności naszych uczniów, zadbała o bardzo wysoki poziom zadań. Na podkreślenie zasługuje fakt iż Mateusz uzyskał z obu części łącznie 112 punktów (52 punkty z testu i maksymalną ilość z części praktycznej).
Reprezentujący naszą szkołę uczniowie rywalizowali z najlepszymi uczniami w Wielkopolsce. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów! Za Mateusza, finalistę etapu centralnego, będziemy trzymać kciuki od 6 do 8 czerwca, który tym razem będzie odbywac się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
 

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo