Szukaj:
ZSB


V miejsce Ani Urbaniak na szczeblu centralnym

ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

W tegorocznym I etapie centralnym udział wzięło 1367 uczniów z całej Polski. Do drugiego etapu awansowało 340 osób. Nasza uczennica Anna Urbaniak z klasy I TB zajmując pierwsze miejsce w Wielkopolsce, zmierzyła się w dwuetapowym finale z 15-tką konkurentów.

Zadaniem finalistów było odpowiedzieć na pytania testowe, a następnie przygotować trzy zadania praktyczne. W tym roku wymagały one sporządzenia opisu kompetencji, dokumentów aplikacyjnych oraz ogłoszenia o pracę. Do ścisłego finału przechodziła 8-ka uczestników, która w drugim dniu zmagań musiała sprawdzić się w rozmowie z komisją. Ania świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami, odbierając liczne pochwały komisji konkursowej i ostatecznie zajmując 5 miejsce z niewielką różnicą punktową do zwycięzców. Ania przygotowywała się do Olimpiady pod kierunkiem p. Katarzyny Brzozowicz- Mijalskiej.

Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i ZarządzaniuKarierą Zawodową w tym roku odbyła się po raz 8. Jest to jedna z 17 interdyscyplinarnych olimpiad wpisanych na listę MEN, której finaliści i laureaci decyzją senatu wielu polskich uczelni w tym Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymują 100% z maturalnego egzaminu rozszerzonego z wiedzy o społeczeństwie podczas rekrutacji na studia. Pozwala to na dostanie się na najbardziej prestiżowe kierunki, w tym prawo.


Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo