Szukaj:
ZSB

Budowlanka świętuje jubileusz na sportowo!

W ramach obchodów 50-lecia szkoły, Zespół Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Koninie,  zorganizował Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Futsalu.
     Głównym trofeum był puchar Dyrektora szkoły Pana Karola Leszczyńskiego. Do zawodów zaproszono zaprzyjaźnione gimnazja z Konina oraz rejonu konińskiego.
     W turnieju rozgrywanym na hali „Rondo”, brały udział zgłoszone w ustalonym terminie reprezentacje 10 gimnazjów. Zespoły w fazie eliminacyjnej podzielone na dwie pięciozespołowe grupy grały systemem „każdy z każdym”. W fazie finałowej drużyny rywalizowały bezpośrednio o miejsca w turnieju. W meczu o pierwsze miejse po pasjonującym spotkaniu zwyciężyła futsalowa reprezentacja Gimnazjum z Kazimierza Biskupiego pokonując 1:0 reprezentację Gimnazjum ze Ślesina. W finale „pocieszenia” o miejsce trzecie Gimnazjum nr 6 z Konina pokonało Gimnazjum z Brzeźna. Najlepsze cztery drużyny zostały nagrodzone pucharami. Piąte miejsce przypadło G nr 7 Konin, szóste G Sławsk, siódme G Kramsk, ósme G Stare Miasto, dziewiąte G Rzgów, dziesiąte G Krzymów.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika, którym wybrano Damiana Sieka ze Ślesina. Najlepszym  strzelcem z 8 trafieniami został Arkadiusz Widelski z G 6 Konin, a bramkarzem  Mateusz Kopec z Kazimierza Biskupiego, który zachował czyste konto w całym turnieju. Każdy z nich otrzymał statuetkę oraz nagrodę rzeczową.
    W zawodach zorganizowanych przez n-li wychowania fizycznego ZSB Marcina Słowińskiego, Radosława Skalskiego, Tomasza Żyndę i Łukasza Szymczaka wzięło udział 111 gimnazjalistów.