Szukaj:
ZSB


Warsztaty ginących zawodów ujawniają talenty

O tym, że w naszej szkole jest wiele ukrytych talentów, przekonaliśmy się w czasie kolejnych warsztatów projektu „W świecie ginących zawodów i ekonomii społecznej”. W ostatnich dniach w ramach działania realizowanego dla naszych uczniów przez działające przy naszej szkole Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Arka, miały miejsce warsztaty snycerskie, modelarskie, etno-biżuterii i sztukatorstwa. Wszystkie realizowane w 10-osobowych grupach uczniów, odbywały się pod okiem uznanych instruktorów, artystów i doświadczonych pedagogów.  
 
Warsztaty snycerskie, oprócz wiedzy teoretycznej, umożliwiły adresatom szkolenia zdobycie umiejętności wykonywania ornamentów w drewnie według technik dawnych mistrzów. Uczestniczki kursu modelarskiego przygotowują makietę otoczenia szkoły. Szkolenie sztukatorskie pozwoliło kursantom poznać zastosowanie elementów sztukatorstwa w budownictwie.
 
Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty etno-bizuterii, które przyciągały wielu ciekawskich. Uczestniczki zajęć nie tylko poznały tradycyjne metody wytwarzania biżuterii, ale wykorzystując techniki samodzielnego wykonywania ozdobnych koralików, przygotowały szereg gotowych wyrobów.
 
Kursanci, wyczarowując wyroby z drewna, gliny i innych tradycyjnych materiałów, objawili swoje, często ukryte, talenty.
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo