Szukaj:
ZSB


 Ile GIS-u jest w  Twoim życiu

20 listopada br. w gościnnych murach PWSZ KONIN odbył się GISDay 2015– Międzynarodowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej, który jest częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej. Organizatorami obchodów byli uczniowie i nauczyciele klas geodezyjnych ZSB. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konina, Pana Józefa Nowickiego
W zorganizowanej z tej okazji konferencji udział wzięli zaproszeni goście – uczniowie klas zaprzyjaźnionych gimnazjów, uczniowie klas II i III LO z Konina oraz sami organizatorzy. W ramach interesujących wykładów uczestnicy GISDay wysłuchali prelekcji  Anny Kalinowskiej z firmy ESRI Polska, Sp. z o.o. Warszawa, Alicji Najwer z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - Instytut Geoekologii i Geoinformacji. Z uczestnikami konferencji swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele firmy Lehmann+Partner Polska Sp. z o.o Konin - Adrian Bocianowski i Wojciech Butkiewicz na temat Vectraportalu – serwisu informacji przestrzennej. Kolejnym prelegentem był pan Łukasz Przedpełski z Geocartis  Poznań, który przedstawił ideę scanningu laserowego 3D, natomiast Elżbieta Wołoszyńska-Wiśniewska z Centrum UNEP/GRID – Warszawa w wykładzie online przybliżyła pojęcie e-obywatel. Prelekcja Odkrywaj GIS z Yanosikiem, Justyny Jędro z Neptis zakończyła cykl wykładów.
W ramach GISDay równolegle odbywały się, cieszące się dużym zainteresowaniem, warsztaty modelowania 3D, prowadzone dla gimnazjalistów przez pana Adriana Pospieszyńskiego oraz uczniów klas geodezyjnych.
Gimnazjaliści i uczniowie liceum dodatkowo mieli okazję uczestniczyć w przygotowanej przez III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Koninie grze terenowej GEOCACHING - Poszukiwanie Skarbu. Najlepszą z 4 drużyn okazał się Zespół Szkół w Sławsku osiągając maksymalną liczbę 25 punktów.
Dla uczniów technikum i liceum odbyły się warsztaty „QGIS dla początkujących”, które prowadziło czworo wolontariuszy – studentów III roku kierunku geoinformacja (studia inżynierskie) UAM w Poznaniu. Chętni mogli wziąć udział w konkursie wiedzy geograficznej Mapa świata, pokazie odbiorników GPS i instrumentów geodezyjnych.

Na zakończenie dnia pełnego wrażeń na uczestników czekała niespodzianka – tradycyjny tort, serwowany przez uczniów klas gastronomicznych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, szczególne podziękowania kierujemy zaś w stronę Prelegentów, wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie za rok.
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo