Szukaj:
ZSB


JESTEŚMY W FINALE!

MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

Z początkiem września szkoła przystąpiła do projektu „Młodzieżowy turniej przedsiębiorczości społecznej” realizowanego przy współpracy Fundacji „Wiarygodny Partner” oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Projekt polega na realizacji szkoleń zwiększających wiedzę na temat przedsiębiorczości społecznej w szkołach ponadgimnazjalnych. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem innowacyjnych metod (gry symulacyjnej), dostosowanych do potrzeb grupy docelowej. Szkolenia skupiają się wokół ekonomii społecznej i prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za organizację działań w ramach projektu są pani Monika Sekura oraz pani Katarzyna Brzozowicz – Mijalska

24 i 25 września 2015 roku w naszej szkole odbyły się mini szkolenia na temat ekonomii społecznej, prowadzone przez panią Martę Mazurowską. W zajęciach brały udział klasy: II TGd oraz II ZK. Po szkoleniu przeprowadzono konkurs wiedzy na temat ekonomii społecznej, który wyłonił uczestników dalszych działań – półfinałów turnieju.

Kolejnym etapem były zajęcia doradcze prowadzone przez doradcę zawodowego – panią Karolinę Piątkowską, dotyczące możliwości rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły średniej. W wykładach, które odbyły się 22 i 23 października 2015 roku uczestniczyli uczniowie II i III klas zawodowych oraz III i IV klas technikum.

19, 20, 26 i 27 listopada 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przeprowadzono półfinał Turnieju o tytuł Mistrza Prowadzenia Przedsiębiorstwa Społecznego. W zajęciach wzięli udział uczniowie, wyłonieni podczas konkursu wiedzy na temat ekonomii społecznej. Szkołę reprezentowali: Andrzejewska Monika, Borek Karolina, Rogacki Szymon z klasy II TGd oraz Konat Kinga, Sularz Adrianna i Wujko Adrian z klasy II ZK.

Młodzież przez 4 dni grała w Business PLAY – biznesową grę planszową, odtwarzającą realne zasady prowadzenia firmy. Uczniowie ćwiczyli myślenie strategiczne, trenowali predyspozycje zarządcze oraz uczyli się reguł poruszania po współczesnym rynku, m. in. zarządzania finansami, zarządzania zespołem, negocjacji.

 

Drużyna z klasy II TGd zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w grudniu.

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatecznych rozgrywkach!!!


 

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo