Szukaj:
ZSB


ZSB MISTRZEM PROWADZENIA PRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNEGO

I miejsce w rozgrywkach o tytuł Mistrza Prowadzenia Przedsiębiorstwa Społecznego zdobył Zespół Szkół Budowlanych. Gratulujemy Karolinie, Monice i Szymonowi.

W projekcie „Młodzieżowy turniej przedsiębiorczości społecznej” uczestniczyło 14 szkół ponadgimnazjalnych z Konina, powiatu konińskiego oraz słupeckiego. Łącznie w rozgrywkach brało udział 48 uczniów, z czego do finału zakwalifikowało się 12.

W finale poza reprezentacją naszej szkoły, uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, Zespołu Szkół Zawodowych im. Władysława Sikorskiego w Słupcy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie.

Naszą drużynę tworzyli uczniowie klasy II TGd: Monika Andrzejewska, Karolina Borek oraz Szymon Rogacki.

Zmagania finałowe trwały trzy dni, począwszy od 7 do 9 grudnia 2015 r. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie młodzież wcieliła się w role biznesmenów. Było to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego narzędzia edukacyjnego jakim jest gra Business PLAY, pozwalająca na symulację prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczniowie zmierzyli się z realnie odwzorowanymi zdarzeniami z życia codziennego przedsiębiorcy. Udowodnili oni, że założenie własnego przedsiębiorstwa po ukończeniu szkoły średniej jest doskonałym sposobem na życie. Na podsumowanie finałowych zmagań, zorganizowano wycieczkę do Konińskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

Zwycięstwo naszych Mistrzów ogłoszono 9 grudnia, kiedy to zakończono rozgrywki i podsumowano punkty. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali power banki (banki energii) oraz zestawy słodyczy, każdemu finaliście wręczono także pamiątkowy dyplom. Dla szkoły nasza drużyna wywalczyła edukacyjną grę symulacyjną Business PLAY. Nauczyciele podstaw przedsiębiorczości pani Monika Sekura oraz pani Katarzyna Brzozowicz-Mijalska będą uczestniczyć w profesjonalnym szkoleniu z zakresu wykorzystania gry podczas zajęć edukacyjnych.

Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!


 

I miejsce Karoliny, Moniki i Szymona w rozgrywkach o tytuł Mistrza Prowadzenia Przedsiębiorstwa Społecznego
I miejsce Karoliny, Moniki i Szymona w rozgrywkach o tytuł Mistrza Prowadzenia Przedsiębiorstwa Społecznego
I miejsce Karoliny, Moniki i Szymona w rozgrywkach o tytuł Mistrza Prowadzenia Przedsiębiorstwa Społecznego
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo