Szukaj:
ZSB


Marcin w finale Złotej Kielni 2016

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych,
co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.
W dniach 03-05 lutego odbył się w Poznaniu finał centralny XLV edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Brało w nim udział 30 najlepszych uczniów,
w poszczególnych kwalifikacjach z całej Polski. Każdą kwalifikację reprezentowało po 6 osób. Wśród najlepszych znalazł się uczeń naszej szkoły - Marcin Piguła, reprezentujący kwalifikację związaną z montażem i remontem instalacji sanitarnych. Marcin przygotowywał się pod okiem pani Dominiki Michalak.
Pierwszy dzień turnieju przeznaczony był na sprawy organizacyjne: zakwaterowanie, zaopatrzenie uczestników w stroje robocze, przydzielenie do nich specjalnych kodów, które posłużyły do utajnienia wyników.
Drugiego dnia po przyjeździe na MTP BUDMA do hali nr 3, odbył się krótki instruktaż
i uczestnicy przystąpili do części praktycznej turnieju. Reprezentant naszej szkoły zmagał się
z wykonaniem instalacji ogrzewania podłogowego wraz z podłączeniem jej do szafki rozdzielczej. Po dokonaniu oceny przez jury nastąpiła krótka przerwa i przejazd do Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie odbyła się część pisemna.
Po zmaganiach konkursowych na uczestników czekała niespodzianka w postaci zwiedzania stadionu Lecha. Można było zobaczyć m.in. szatnię zawodników, lożę prezydencką oraz wspiąć się na najwyższą kondygnację stadionu.
Ostatni dzień turnieju miał miejsce na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie odbyła się uroczysta gala podczas której nagrodzono finalistów. Dzięki hojności sponsorów zapierały one dech. Zwycięzcom konkursu osobiście pogratulowała Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN, wiceminister Edukacji Narodowej.
Marcin Piguła zajął 5 miejsce z wynikiem 168p na 200 możliwych. GRATULUJEMY!!!

Finaliści turnieju mają prawo do zwolnienia z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki smiley
 
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo