Szukaj:
ZSB


Budownictwo górą
31.03.2016 w godzinach południowych odbyło się w Zespole Szkół Budowlanych w Koninie uroczyste podsumowanie Etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Wieluń 2016. Zgodnie z tradycją Okręgu Centralnego w Wieluniu uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród ufundowanych przez Łódzką Izbę Inżynierów Budownictwa odbywa się w szkole, z której wywodzi się zwycięzca.
Kamil Skaliński, uczeń 4 Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Budowlanych, zajął pierwsze miejsce w okręgu, Sebastian Krawczyk z Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim –drugie, a Paweł Sitek z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu –trzecie miejsce. Wszyscy uczniowie zdobyli tytuł finalisty OWiUB oraz awans do finału, który odbędzie się w Ostrzeszowie w dniu 15.04.2016. Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów oraz pamiątkowe dyplomy.
Kamil jest kolejnym technikiem budownictwa ZSB, który zostaje finalistą OWiUB (ostatnim był Tomasz Radkowski, obecnie student drugiego roku Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej – studia dzienne, na które, jako finalista olimpiady w 2014, był przyjęty z pominięciem rekrutacji). Uczniów przygotowywała Pani Maria Świderska, nauczyciel przedmiotów zawodowych budowlanych w Zespole Szkół Budowlanych im. E.Kwiatkowskiego w Koninie. Gratulujemy zdolnych uczniów.
Cała uroczystość przebiegła w miłej i podniosłej atmosferze z udziałem chóru szkolnego, który wykonał kilka utworów z towarzyszeniem Pana Arkadiusza Rabiegi. Po części oficjalnej Dyrekcja zaprosiła uczestników i gości na poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych.
Gratulujemy finalistom i trzymamy kciuki na kolejnym etapie zmagań.
Opracowała Edyta Otremba
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo