Szukaj:
ZSB


Warsztaty wizażu i  kosmetologii dla uczennic technikum hotelarstwa

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Manager obiektu Wellness & Spa” w dniu 9 i 11 marca 2016 r. odbyła się pierwsza z trzech część warsztatów wizażu i  kosmetologii dla uczennic technikum hotelarstwa z Zespołu Szkół Budowlanych
im. E. Kwiatkowskiego w Koninie. Zajęcia prowadzone były w grupach przez  Panią Iwonę Nolbert w profesjonalnym salonie „Przystań dla kobiet”.
Na początku szkolenia odbyło się wprowadzenie teoretyczne, następnie wykonywany był pokaz prawidłowego wykonania makijażu i przejście do ćwiczeń praktycznych pod okiem pani Iwony Nolbert. Dziewczęta wysłuchały uwag o najczęściej popełnianych błędach w makijażu. Stosując się do zaleceń profesjonalistki dziewczyny dobierały odpowiednią kolorystykę odzieży i barwykosmetyków pasujące do danego typu urody. Okazuje się, że kolor odgrywa bardzo ważną rolę, może ocieplić lub podkreślić poszczególne partie twarzy.
Wykonując makijaż, dziewczyny pracowały na sobie wzajemnie.
Uczennice już wiedzą, że akcesoria do makijażu są niezwykle ważne i z zainteresowaniem wykonywały makijaż dzienny dobierając odpowiednie pędzle i kosmetyki.
Z niecierpliwością oczekujemy na koleją dawkę przydatnych makijażowych trików.
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
  LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo